تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1397

هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در سینا

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 08:09 ق.ظنویسنده : نویسنده

 


خبرگزاری فارس: سازمان دیده‌بان حقوق بشر که مقر آن در نیویورک می‌باشد، در گزارشی ضمن هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در استان شمال سیناء تأکید کرد که اجرای عملیات گسترده امنیتی ارتش مصر در این منطقه علیه گروه تروریستی «ولایت سیناء» (شاخه داعش) باعث شده است که ۴۲۰ هزار نفر در چهار شهر نیاز مبرم به کمک‌های انسانی پیدا کنند.

در این گزارش با اشاره به بستن جاده‌ها و اعمال محدودیت‌ها برای عبور و مرور افراد و انتقال کالاها به نقاط مختلف استان شمال سیناء آمده است که ارسال محموله‌های غذایی، دارویی و گاز مصرفی خانه‌ها و دیگر کالاها به این منطقه بسیار کُند شده است.

طبق گزارش شبکه روسیا‌الیوم، دیده‌بان حقوق بشر همچنین اشاره کرد که مسئولان مصر فروش یا استفاده از بنزین برای خودروها در این منطقه را ممنوع و بارها ارتباطات تلفنی با این منطقه را قطع کرده‌اند.

سازمان مذکور مسئولان مصر را مسئول قطع آب و برق در بیشتر مناطق شرقی شمال سیناء از جمله رفح و شیخ زوید دانست و تأکید کرد که استمرار این وضعیت به وقوع بحران گسترده انسانی در این منطقه که از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می‌برد، منجر خواهد شد.

نیروهای ارتش و پلیس مصر از ۹ فوریه گذشته عملیات گسترده در شمال و مرکز سیناء را با هدف پاکسازی منطقه از عناصر تروریستی آغاز کرده‌اند.

گروه‌های مسلح در شبه‌جزیره سیناء از جمله گروه انصار بیت‌المقدس که پس از بیعت با داعش نام خود را به «ولایت سیناء» تغییر داده است، طی چند سال اخیر عملیات‌های زیادی را علیه نیروهای ارتش و پلیس مصر انجام داده و تا کنون شمار زیادی از این نیروها را کشته و زخمی کرده‌اند.لینک منبع

مطلب هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در سینا در سایت مفیدستان.


آخرین ویرایش: - -